www.Cancer.ic.ck.ua
Кращий гуманітарний проект

за підсумками 4-го Міжнародного форуму "HI-TECH 2003"

(докладніше).

Пошук по сайту. Додому.Структура сайта.E-mail

Рак...Життя триває!

 

Просто й дохідливо про те,
що дійсно треба знати про рак:
 

  Вступ. Мета і задачі сайту.

  Загальні відомості про онкологічні захворювання.

  Причини виникнення й способи профілактики.

  Прояви, діагностика й лікування різних форм рака.

  Нові, перспективні методи діагностики й лікування.

  "Ви скажіть, де лікарня. Я туди піду лікуватися..."

  Догляд за хворими на онкозахворювання.

  Як зробити життя хворого на рак повноцінним.

  Листи хворих, їхніх родичів та знайомих.

  Ресурси інтернет з онкології, що рекомендуються.

  Новини сайту. Останні опубліковані статті.

  Докладніше про нас і наші послуги.

  Структура сайту.

 

Наші партнери:

Инфоком, Черкассы

Украинский медицинский каталог.

 

Розділ Змінити мову перегляду на РОСІЙСЬКУ  

Догляд за хворими на онкозахворювання

Особливістю догляду за хворими із злоякісними новоутвореннями є необхідність особливого психологічного підходу. Онкологічні хворі мають дуже лабільну, уразливу психіку, що необхідно мати на увазі на всіх етапах обслуговування цих хворих. Питання про те, чи потрібно повідомляти хворому діагноз дотепер залишається неоднозначним і викликає суперечки.

При догляді за онкологічними хворими велике значення має регулярне спостереження за їхнім станом (зважування, вимір температури тіла, харчування і фізіологічні відправлення, самопочуття, настрій і ін.), Головним у догляді за онкологічними хворими є строге додержання рекомендацій лікаря-онколога і доброзичливе відношення до хворого з боку навколишніх. ведення спеціального щоденника самим хворим або його родичами, тому що будь-які зміни можуть бути ознакою прогресування хвороби.

У кожному конкретному випадку фахівці онкологічної служби навчають хворого й родичів заходам гігієнічного характеру, правильному режиму харчування, що має свої особливості при різних формах захворювання й методах лікування. У деяких випадках, особливо після оперативного лікування, необхідний спеціалізований догляд, здійснюваний медичною сестрою онкологічного диспансеру або спеціально підготовленим родичем.

У всіх випадках головним у догляді за онкологічними хворими є строге додержання рекомендацій лікаря-онколога і доброзичливе відношення до хворого з боку навколишніх, і в першу чергу родичів. Потрібно вжити заходів проти спроб хворого лікуватися знахарськими засобами, що може призвести до непередбачених ускладнень.

 

У статтях цього розділу Ви знайдете рекомендації з проблем догляду за онкологічними хворими, що найбільше часто зустрічаються і взаємин із ними.

Статті на теми:

 

Хворі після хірургічного лікування.

Оперативне лікування багатьох онкологічних хворих супроводжується нанесенням їм значної анатомічної, функціональної і психічної втрати. Для повної реабілітації хворих необхідні час, кваліфікована медична допомога, інструктаж і спостереження.

Докладніше

 

Хворі після гастректомії і резекції шлунка.

Хворий і родичі при виписці зі стаціонару отримують докладний інструктаж про дієту й режим харчування. Їх не треба забувати. Болі в животі, будь-які непередбачені розлади травлення є показанням для направлення хворого на позачерговий огляд онколога.

Докладніше

 

Хворі після екстирпації прямої кишки.

Черевно-промежинна екстирпація прямої кишки здійснюється з накладенням протиприродного заднього проходу на передній черевній стінці. Основна задача реабілітації - вироблення хворим рефлексу періодичного спорожнювання кишечника оформленими каловими масами.

Докладніше

 

Мастектомія й інші операції з видаленням регіонарних лімфовузлів.

Видалення клітковини і лімфатичних вузлів здійснюється не тільки при раку молочної залози. Найближчим часом після операції розвиваються набряки на ґрунті застою лімфи. Вони легко піддаються лікуванню. Пізні щільні набряки кінцівки можуть бути першою ознакою рецидиву, що починається.

Докладніше

 

Хворі, які отримують або перенесли променеве лікування.

Хворі віддають перевагу променевому методові лікування за його безпеку, кращий косметичний і функціональний результат. Але він не завжди безпечний для організму. Негативна дія променевої терапії на організм часто визначається в процесі лікування, незабаром після нього або через тривалий час.

Докладніше

 

Хворі, які отримують хіміотерапію.

Введення сучасних протипухлинних препаратів у точно обумовленій для кожного з них разовій і сумарній дозі дозволяє уникнути їх токсичної дії на здорові тканини й органи. Однак цілком виключити їх негативний вплив на здорові тканини не завжди вдається.

Докладніше

 

Хворі, які перенесли або отримують гормонотерапію.

Гормонотерапія, як і хіміотерапія, проводиться тривалий час, роками і значній кількості хворих - амбулаторно. Вона проводиться в основному хворим із гормонально-залежними злоякісними пухлинами. Про всі помічені ускладнення потрібно обов'язково інформувати лікаря-онколога.

Докладніше

 

Догляд за хворими в занедбаній стадії захворювання.

Догляд за важкими хворими IV клінічної групи вимагає дотримання деонтологічних принципів у взаємовідносинах із ними, підтримки в них надії на видужання, знань і навичок по догляду. Він повинен полегшити страждання хворого.

Докладніше

 

Загальний догляд за невиліковними хворими.

Створення комфортної гігієнічної обстановки для хворого - основна мета загального догляду. Родичі хворого повинні з'ясувати в онколога особливості догляду, що рекомендуються, і стежити за виконанням його рекомендацій. Ослаблені хворі мають підвищену схильність до утворення пролежнів.

Докладніше

 

Спеціальний догляд за невиліковними хворими.

Багато хворих IV клінічної групи мають потребу у догляді спеціально навченими людьми із застосуванням спеціальної апаратури й предметів догляду. Ці маніпуляції виконуються зазвичай хірургічною або онкологічною сестрою, але можуть виконуватися і родичами.

Докладніше

 

Боротьба з болем у невиліковних хворих.

Проблема боротьби з болем у хворих IV клінічної групи є першочерговою і самою складною. Знеболюючі препарати повинні призначатися тільки лікарями-онкологами.

Докладніше

 

Заходи гігієнічного характеру при догляді.

Зміст: Загальні заходи гігієнічного характеру; Положення хворого в постелі; Догляд за шкірою; Догляд за порожниною рота; Догляд за очима; Догляд за вухами; Догляд за носом; Догляд за волоссям; Гігієна людини, що доглядає за хворим.

Докладніше

 

Харчування й догляд при шлунково-кишкових розладах.

Зміст: Режим харчування онкохворих; Дисфагія; Печія; Гикавка; Метеоризм; Нудота; Блювота; Відрижка; Запори; Понос; Мимовільна дефекація.

Докладніше

 

Інші розлади й догляд при них.

Зміст: Інтоксикація; Кашель; Кровотечі; Променеві виразки; Нетримання сечі; Набряки; Пролежні; Свищі; Трахеостома; Цистит; Смерть.

Докладніше

 

Часті гігієнічні й лікувальні процедури.

Зміст: Грілка; Катетеризація сечового міхура; Клізма; Підмивання хворих; Спринцювання.

Докладніше

 

Етика й закінчення життя.

Ми часто повторюємо відоме правило: намагайся робити добро й уникати шкоди. Смерть і умирання підносять особливі питання з приводу цього правила, адже тут часто виникають конфлікти при ухваленні правильного рішення.

Докладніше

 

 

Пишіть нам. Ваш досвід, ваші знання і враження можуть бути багатьом корисні й повчальні. Ваші питання і наші відповіді на них можуть допомогти не тільки вам, але й іншим людям. Ми підготуємо статті на теми, що Вас цікавлять, опублікуємо ваші листи з коментарями фахівців онкологів і психологів.

  Чекаємо Ваших листів.

 

Інші наші проекти:

Создание персональных сайтов. Быстро! Дешево! Красиво!

  Додому.Структура сайта.E-mailВ початок сторінки.

Розробка, наповнення та підтримка лікаря С. Бондарева,  Україна,  Черкаси
www.sb-studio.com.ua/sb.htm
З пропозиціями та побажаннями по оформленню й наповненню звертайтесь:
s-bond@ukr.net 

Aport.ru Украинская баннерная сеть