www.Cancer.ic.ck.ua
Кращий гуманітарний проект

за підсумками 4-го Міжнародного форуму "HI-TECH 2003"

(докладніше).

Пошук по сайту. Додому.Структура сайта.E-mail

Рак...Життя триває!

 

Просто й дохідливо про те,
що дійсно треба знати про рак:
 

  Вступ. Мета і задачі сайту.

  Загальні відомості про онкологічні захворювання.

  Причини виникнення й способи профілактики.

  Прояви, діагностика й лікування різних форм рака.

  Нові, перспективні методи діагностики й лікування.

  "Ви скажіть, де лікарня. Я туди піду лікуватися..."

  Догляд за хворими на онкозахворювання.

  Як зробити життя хворого на рак повноцінним.

  Листи хворих, їхніх родичів та знайомих.

  Ресурси інтернет з онкології, що рекомендуються.

  Новини сайту. Останні опубліковані статті.

  Докладніше про нас і наші послуги.

  Структура сайту.

 

Наші партнери:

Инфоком, Черкассы

Украинский медицинский каталог.

 

Стаття розділу  Змінити мову перегляду на РОСІЙСЬКУ  

"Загальні відомості про онкологічні захворювання"

Стадії розвитку злоякісних пухлин

Ріст злоякісної пухлини відбувається винятково "із себе" шляхом розмноження клітин первинного зародка, найчастіше в результаті розмноження однієї первинної пухлинної клітини. Тому протягом визначеного часу ріст пухлини залишається місцевим процесом і знаходиться в прихованому доклінічному стані. У цей період хірургічне й променеве лікування веде до повного виліковування. Лише досягши певного розвитку, переборовши місцевий тканинний бар'єр, пухлина заглиблюється в навколишні тканини, інфільтруючи й руйнуючи їх. В цій стадії росту видалення пухлини не завжди гарантує її виліковування, тому що важко встановити її границю. Із залишених навіть поодиноких пухлинних клітин може відновитися злоякісний ріст (рецидив). При подальшому рості пухлини, яка не піддалася лікуванню, в значної кількості хворих з'являються вторинні пухлинні вузли в інших органах і тканинах - метастази.

 

На різних стадіях розвитку злоякісної пухлини потрібні різні методи лікування. Тому правильне, успішне лікування онкологічних хворих неможливе без попереднього визначення стадії захворювання, хоча будь-який біологічний ріст, а тим більш злоякісний, важко втиснути в строгі рамки його розвитку.

 

Класифікації пухлин по стадіях росту.

 

Стадію більшості злоякісних новоутворень встановлюють, виходячи з отриманих при обстеженні даних про поширеність пухлинного процесу, і позначають римськими цифрами (I, II, III, IV), які відображують як розміри пухлини, так і поширення її у межах органа (зазвичай, глибину проростання) чи за його границями. Так, ще в 1956р. була прийнята наступна класифікація злоякісних пухлин по стадіях, що діє по теперішній час: I стадія - обмежений пухлинний процес (до 2 см) без ураження найближчих лімфатичних вузлів; II стадія - рухома пухлина (від 2 см), поодинокий рухомий метастаз у найближчих лімфатичних вузлах; III стадія - пухлина обмежена в рухомості, визначаються метастази в найближчих (регіонарних) лімфатичних вузлах; IV стадія - пухлина будь-якого розміру з віддаленими метастазами, або така, що проростає в сусідні органи.

 

Це узагальнена схема класифікації пухлин по стадіях. Для окремих локалізацій (око, язик, гортань, бронхи й ін.) розміри пухлинного вузла й поширеність можуть бути інші.

 

Різноманітність поширення і росту злоякісних пухлин важко вкласти в ці чотири стадії. Для вироблення індивідуального плану лікування потрібне більш точне визначення поширеності пухлини. З цією метою стадії захворювання деяких локалізацій підрозділяються на підгрупи: IIа, IIб, IIIa, IIIб і т.д. Літери українського алфавіту вказують на відсутність ("а") чи наявність ("б") регіонарних і віддалених метастазів.

 

Міжнародна класифікація по системі TNM.

 

Застосовується також єдина міжнародна класифікація по системі трьох літер - T,N,M, які визначають для кожного захворювання: розмір пухлини Т (tumor); стан регіонарних лімфатичних вузлів N (поdulus) і віддалені метастази М (metastasis).

 

Пухлина визначається чотирма стадіями: Т1, Т2, ТЗ, Т4. Стан регіонарних лімфатичних вузлів: N0 - коли вони не збільшені, N1 - коли є поодинокий метастатичний вузол і N2 - група збільшених лімфатичних вузлів, спаяних між собою, що зміщуються відносно навколишніх тканин. Віддалені метастази визначаються літерою М. М0 - коли метастази не виявлені і M1 - коли існують віддалені метастази. Наприклад: T1N0M0- відповідає I стадії нашої класифікації; T2N1M0 - II стадія; T3N2M0 - III стадії; T4N2M0 чи T1N0M1 - IV стадії захворювання.

 

Основне правило класифікації - визначення стадійності в первинних хворих до початку лікування. Поширеність процесу визначається після клінічного обстеження, включаючи всі необхідні дослідження: рентгенологічне, ендоскопічне, цитологічне і т.д. У хворих, що піддаються хірургічному лікуванню, остаточно стадію визначають після оперативного втручання і морфологічного дослідження вилученої пухлини і лімфатичних вузлів.

 

Усі онкологічні хворі підлягають диспансеризації в спеціалізованих онкологічних закладах.

 

Хворі, що перебувають на обліку в онкологічних закладах, розподіляються по наступних клінічних групах:

 

Іа - Із захворюваннями, підозрілими на злоякісну пухлину;

Іб - Із передпухлинними захворюваннями;

II - Із злоякісними пухлинами, що підлягають радикальному лікуванню;

III - Вилікувані від рака (практично здорові);

IV - У занедбаній стадії захворювання, що підлягають тільки симптоматичному лікуванню.

 

Дивись також:

Сутність пухлинного процесу.

Сучасні класифікації солідних пухлин.

Передпухлинні захворювання.

Метастази й рецидиви злоякісних пухлин.

Значення ранньої діагностики й лікування.

Причини випадків занедбаності онкозахворювань.

 

Інші наші проекти:

Создание персональных сайтов. Быстро! Дешево! Красиво!

  Головна сторінка розділу.Додому.Структура сайта.E-mailВ початок сторінки.

Розробка, наповнення та підтримка лікаря С. Бондарева,  Україна,  Черкаси
www.sb-studio.com.ua/sb.htm
З пропозиціями та побажаннями по оформленню й наповненню звертайтесь:
s-bond@ukr.net 

Aport.ru Украинская баннерная сеть